تولّد پرواز آزمایش خودروی الکتریکی دنیای خودرو

تولّد: پرواز آزمایش خودروی الکتریکی دنیای خودرو

گت بلاگز اخبار اجتماعی نور را می‌بیند، سهیلا&quot، هنوز پولی از کشور عزیزمان ایران نرسیده است ، &quot

مادر «سهیلا جورکش»از قربانیان اسیدپاشی اصفهان که جهت انجام جراحی به آمریکا رفته، می‌گوید با وجود دستور رییس‌جمهور و وزیر بهداشت جهت تامین هزینه‌های درمان، هنوز

نور را می‌بیند، سهیلا&quot، هنوز پولی از کشور عزیزمان ایران نرسیده است ، &quot

"سهیلا" نور را می بیند/هنوز پولی از کشور عزیزمان ایران نرسیده است

عبارات مهم : ایران

مادر «سهیلا جورکش»از قربانیان اسیدپاشی اصفهان که جهت انجام جراحی به آمریکا رفته، می گوید با وجود دستور رییس جمهور و وزیر بهداشت جهت تامین هزینه های درمان، هنوز پولی به آن ها پرداخت نشده است.

پدر و مادر سهیلا جورکش که جهت انجام جراحی به «بوستون» رفته ، می گویند بعد از 11 روز، سهیلا ، نور را می بیند، ولی آنها درگیر پرسشها زیادی هستند؛ لیکن با وجود گذشت 6 ماه از سفر به آمریکا هنوز هزینه ای جهت انجام کارهای درمانی پرداخت نشده هست؛ هزینه هایی که دستور پرداخت آن از سوی مدیر جمهور و وزیر بهداشت صادر شده است است.

نور را می‌بیند، سهیلا&quot، هنوز پولی از کشور عزیزمان ایران نرسیده است ، &quot

دیدن نور بعد از عمل 9 ساعته

«زهرا موسوی» مادر سهیلا جورکش در گفت وگو با ایسنا، در مورد آخرین اوضاع درمانی سهیلا گفت: جمعه، 9 تیر عمل جراحی 9 ساعته به وسیله دکتر چادوش و دکتر واواس انجام شد. دکتر واواس هم در این عمل 3 ساعت روی شبکیه چشم سهیلا کار کرد و این در حالی بود که قرار نبود روی شبکیه عملی انجام شود. بعد از آن هم دکتر چادوش، قرنیه طبیعی را با دستگاهی که مجوز آن بعد از 5 ماه از سوی FDA ( اداره مواد دارویی و غذایی آمریکا) صادر شده است بود، در چشم سهیلا کار گذاشت. دکترها از عمل راضی بودند. فردای عمل هم پانسمان چشم را برداشتند. سهیلا حرکت دست و نور چراغ قوه را می دید؛ ولی به علت اینکه شبکیه را عمل کرده هست، خون ریزی پشت چشم دارد و باید این خون ریزی جذب شود تا به طور کامل بتواند ببیند.

مادر «سهیلا جورکش»از قربانیان اسیدپاشی اصفهان که جهت انجام جراحی به آمریکا رفته، می‌گوید با وجود دستور رییس‌جمهور و وزیر بهداشت جهت تامین هزینه‌های درمان، هنوز

وی با اشاره به هزینه های بیمارستان گفت: به علت این هزینه ها، بیمارستان تنها یک شب سهیلا را نگه داشت و فردای عمل او را به منزل آوردیم. هر چند به علت اینکه نخستین بار بود چنین عملی انجام می شد و سهیلا به میل خود اعلام آمادگی کرده بود، به او تخفیف دادند.

پول از کشور عزیزمان ایران نرسید، معاون دفتر حافظ منافع، از جیب پرداخت کرد

موسوی ولی راجع به تامین باقی هزینه های بیمارستان و اقامت گفت: متاسفانه با وجود دستور رییس جمهوری و وزیر بهداشت هزینه ها از کشور عزیزمان ایران پرداخت نشده و آقای مهرآبادی، معاون دفتر حافظ منافع کشور عزیزمان ایران در آمریکا هزینه عمل را پرداخت کرده است و اگر کمک او نبود جراحی عقب می افتاد.

نور را می‌بیند، سهیلا&quot، هنوز پولی از کشور عزیزمان ایران نرسیده است ، &quot

مادر سهیلا با اشاره به پیگیری هایش در مورد پرداخت هزینه افزود: من روزها به پایتخت کشور عزیزمان ایران تلفن کردم و به مسئولانی که باید کارهای پرداخت هزینه را انجام می دادند، خبر دادم. از اسفند ماه تا حالا، 6 ماه است که به بوستون آمده ایم. در این مدت هزینه ویزیت ها، خرج ها، داروها و قطره های گران را پرداخت کردیم ولی هیچ کمکی نرسید. آقای مهرآبادی هم اوضاع ما را به پایتخت کشور عزیزمان ایران انتقال یافته کرده ولی هنوز پولی به ما نرسیده هست. حالا ما در خرج و مخارج و اجاره منزل مانده و اجاره قبلی را هم با قرض پرداخت کرده ایم. اینها را هم آقای مهرآبادی پرداخت کرده هست. در مورد داروها هم اوضاع همین طور هست. آیا این اوضاع سزاوار دختری است که این همه آسیب دیده؟ آیا این حق دختر بی گناهی است که بی هیچ دلیلی روی او اسید ریخته اند و اسیدپاش هم هنوز پیدا نشده است؟ همه اینها در حالیست که مدیر جمهور و وزیر بهداشت صراحتا دستور دادند تا تمام مخارج به ما پرداخت شود؛ ولی آنقدر این دستور دست به دست شده است و از این اداره به آن اداره رفته که هنوز پولی به ما نرسیده هست. حالا ما دلواپس پرداخت اجاره منزل هستیم و ممکن است پلیس به علت عدم پرداخت، ما را از منزل بیرون بیندازد.

وی افزود: ما به علت پرسشها مالی نتوانستیم بیش از یک روز سهیلا را در بیمارستان نگه داریم و حالا هم نمی توانیم جهت او پرستار بگیریم تا در منزل روند درمان را پیگیری کنند. مگر من می دانم که چطور باید قطره را بریزم یا چشم او را شست و شو بدهم؟ سه سال نابینایی و این همه سختی، دیگر نمی دانم چه باید بکنیم؟ از مقامات می خواهم به این مسئله پیگیری کنند تا لااقل کمی از بینایی سهیلا بازگردد و یکی از چندین مسئله ما حل شود.

مادر «سهیلا جورکش»از قربانیان اسیدپاشی اصفهان که جهت انجام جراحی به آمریکا رفته، می‌گوید با وجود دستور رییس‌جمهور و وزیر بهداشت جهت تامین هزینه‌های درمان، هنوز

موسوی با اشاره به پیگیری ایرانیان بوستون جهت کمک نیز گفت: از این افراد تقدیر می کنم. در این مدت به ما سر زدند و به ملاقات سهیلا آمدند. همچنین دکتر سمیعی و جلیلیان در زمینه کارهای پزشکی کمک کردند. زن تاج الدین نماینده اصفهان هم در کشور عزیزمان ایران پیگیر هستند و حتی در نامه ای خطاب به وزیر بهداشت، که در تاریخ 18 تیر نوشته شده است هست، خواستار پیگیری شدند.

مارد جورکش در مورد اینکه نامه پرداخت هزینه ها دقیقا کجاست؟ گفت: بعد از دستور مدیر جمهور و وزیر بهداشت این نامه در اداره های متفاوت گشته و بعد هم آقای نوبخت در شرکت بودجه آن را امضا کردند ولی در بوروکراسی اداری گیر کرده هست. آقای نوبخت دو ماه است که نامه پرداخت پول را امضاء کرده و وزیر هم یک ماه قبل امضاء کرده ولی هنوز اتفاقی نیفتاده است.

نور را می‌بیند، سهیلا&quot، هنوز پولی از کشور عزیزمان ایران نرسیده است ، &quot

وی ادامه داد: از مدیر جمهوری خواهش می کنم عنوان را پیگیری کند تا مشخص شود چه کسی کار شکنی می کند. همه اینها در حالیست که اگر این پول را هم بگیریم باید هزینه های قبلی را پرداخت کنیم. کلی قرض داریم. دو ماه اجاره منزل را باید پرداخت کنیم و پول عمل را که آقای مهرآبادی داده به او برگردانیم. همچنین شاید چشم سهیلا یک عمل کوچک دیگر هم داشته باشیم.

«خسرو جورکش» پدر سهیلا نیز با گله از اوضاع موجود گفت: سه سال قبل این مسئله جهت فرزند من پیش آمد. تا حالا هرچه در زندگی ام اندوخته مالی داشتم و قرار بود جهت توسعه کارم سرمایه گذاری کنم فروخته و هزینه ها را پرداخت کردم. ولی حالا با این پرسشها مواجهیم در حالی که آمریکایی ها جهت فرزند من تخفیف قائل شدند و با توجه به اینکه این عمل جهت نخستین بار صورت می گرفت، آنها از 100 هزار دلار هزینه، تنها 20 هزار دلار را گرفتند.

وی افزود: تمام حرف من این است که به این شرایط پیگیری شود که آیا علی رغم دستور آقای مدیر جمهور، شش ماه است اقدامی نشده؟ حالا شش ماه است که گذشته و ما دیناری دریافت نکرده ایم و شش ماه دوم هم در راه است در حالی که ما هنوز اندرخم یک کوچه هستیم و فقط چشم چپ سهیلا عمل شده است هست. چشم راست و سوختگی های صورت و بدن هنوز باقیست.

وی در آخر گفت: به مدیر جمهوری می گویم که اگر قرار بود یک لیوان آب به ما برسد، هنوز یک قطره هم نرسیده هست؛ لیکن کارمندان اداره های متفاوت از این اتاق به آن اتاق نامه ها را دست به دست می کنند و هنوز به نتیجه ای نرسیده ایم. خواهش می کنم راه میان بری پیدا کنند تا این نامه امضاء شود تا جهت کمک رسانی و حمایت از این فرزند که مورد ناهنجاری در این جامعه قرار گرفته است راه کمکی پیدا شود.

اخبار اجتماعی – ایسنا

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | بهداشت | ایرانیان | وزیر بهداشت | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs